OREA RESORT HORIZONT - POOL & FITNESS | OREA Resort Horizont & OREA Hotel Špičák ***, Šumava

OREA RESORT HORIZONT - POOL & FITNESS
Cesta: Titulní stránka > OREA Resort Horizont > Pool & Fitness

Nabídka

Kontakt

Orea Resort Horizont
Špičák 126, 340 04 Železná Ruda
Tel.: 420 376 365 111
Fax: 420 376 397 203
recepce@horizont.oreahotels.cz
www.orea.cz/horizont

Orea Hotel Špičák

Špičák 5, 340 04 Železná Ruda
Tel.: 420 376 372 111
Fax: 420 376 397 119
recepce@spicak.oreahotels.cz
www.orea.cz/spicak

OREA

360° Panorama

OREA Resort Horizont - Pool & Fitness

POOL & FITNESS 

 Ceník Pool & Fitness


Darujte Vašemu tělu pár hodin oddechu a vychutnejte si naši nabídku…

Příjemné prostředí, relaxační hudba a uklidňující atmosféra Vám pomohou načerpat novou energii a sílu.

Pool&Fitness areál je otevřen denně od 08.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 21.00 hodin. 

 • hotelový bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami o velikosti 11 x 6 m.
 • whirlpool
 • Kneippův masážní vodní chodník
 • sauna (16.00 - 21.00 hodin)
 • římské vonné lázně (16.00 - 21.00 hodin)
 • relaxační místnost
 • solárium „Turbo“
 • softbar

Večerní mořský svět - denně od 19.00 do 21.00 hodin.
Za doprovodu relaxační hudby a romantického osvětlení se ocitnete ve světě fantazie, klidu,harmonie a zažijete pocit na prostého odpočinku a uvolnění.
Věříme, že pochopíte, proč v tomto čase není vstup dětem do 12 let dovolen. 

Pool&Fitness areál nabízí i možnosti pro Váš aktivní odpočinek. Nezapomeňte, že aktivně strávená dovolená je ten nejlepší odpočinek…

 •  fitness
  je vybaveno moderními kardio stroji (veslovací trenažery, běžecké pásy, stepper, Cross Trainer…). Tato nová a nejmodernější kolekce strojů má velmi jednoduché ovládání a kromě své účinnosti Vás překvapí i luxusními doplňky ( např. ventilátory).   Denně od 08.00 do 21.00 hodin. 

Připravte si s sebou sportovní oblečení a nechte nás postarat se o to, abyste se cítili lépe!

 

Kneippův chodník

Kneippův chodník je jedna z vodoléčebných procedur, které objevil Sebastian Kneipp. Kneipp byl německý katolický farář a přírodní léčitel, který žil v 19. století. Vytvořil integrovaný systém přirozeného léčení, který zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, stravování a přirozený životní styl. Jeho životní filozofie je dodnes populární a některé z jeho léčebných technik, jako např. jeho chodník se s různými obměnami používá dodnes.

Léčba je založena na působení teplotního rozdílu mezi studenou a teplou vodou. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení tkáňového metabolismu a krevního oběhu. Terapie pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování a zlepšení imunitního systému.

Princip je založen v přešlapováním střídavě v teplé (40-46°C) vodě v trvání 1 minuty a následně ve vodě studené (10-16°C) v trvání asi 15 s. Celý cyklus se několikrát opakuje a je zakončen přešlapováním ve studené vodě. Poté následuje otření nohou dosucha.

Kneippova kúra je vhodná při bolestech hlavy, neurovegetativní dystonii, syndromu chladných nohou, poúrazových a pooperačních stavech, u počínajících varixů či pro uvolnění kotníků a kloubů nohou. Také je vhodná u lidí s respiračním onemocněním a sníženou imunitou organismu.

Finská sauna a Římské lázně

Sauna je procedura se střídáním silných tepelných podnětů, kterou používají již po dlouhá staletí především severské národy k očistě, otužování a upevňování zdraví. Pro své příznivé účinky se postupně rozšířila po celém světě.

Saunování probíhá v komplexu místností, které tvoří šatna, potírna, ochlazovací prostor a odpočívárna. Doba pobytu v potírně se doporučuje 10 – 15 minut. Teplota v potírně se pohybuje od 60 do 110 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu v sauně je obvykle relativně malá, pohybuje se mezi 5 až 25 %. Intenzita tepelné zátěže je přímo úměrná výšce lavice, na které klient sedí.

Při pocitu nesnesitelného vedra klient odchází z potírny do ochlazovacího prostoru , kde se osprchuje chladnou vodou. Tento cyklus opakuje nejvíce třikrát, následuje odpočinek v odpočívárně. Zde se doporučuje doplnit si tekutiny v těle vhodnými nápoji.

Finská sauna vyniká svými pozitivními účinky na naše tělo a organismus. Během saunování dochází k uvolnění kloubů a svalů a k prokrvení celého těla. Dále působí finská sauna i na dýchací cesty nebo revmatismus a také výrazně posiluje imunitní systém. Pocení, které pobyt způsobuje, pomáhá z těla odplavovat škodlivé látky. Po pobytu v sauně následuje ochlazení vlažnou či studenou vodou a odpočinek v relaxační místnosti.

Obdobným způsobem funguje Římské lázeň, kde je suchý vzduch v potírně nahrazen vzduchem nasyceným vodní párou (vlhkost vzduchu může být až 80–100%) o teplotě 40 až 55 stupňů Celsia.

Římské lázně vám přináší ideální způsob relaxace, pokud dobře nesnášíte vysoké teploty a nízkou vlhkost vzduchu ve finských saunách. Společné působení tepla a vlhkosti vzduchu podněcuje prokrvení a důkladně, ale přitom šetrně čistí pokožku a dýchací cesty, současně se uvolňuje svalové napětí a dochází i k odbourání stresu.

 

Informace:
376 365 198

I nehoteloví hosté jsou ve wellness areálu vítáni. 

       
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava - turistické informace, přehledy zajímavých míst, mapy, Železná Ruda a okolí vše naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ